Mevzuatların gerektirdiği, müşteri ihtiyaç ile taleplerini karşılayacak şirket politikamız aşağıdaki gibidir:

OGB elektromekanik mühendislik sektördeki imajının devamlılığını bulunduğu ülkenin temel mevzuatlarına hemen uyum sağlayıp müşterisine maksimum kar ile maksimum efektif çözüm sunar. Bunu gerçekleştirirken en büyük yardımcısı müşteri memnuniyeti odaklı bakış açısının yanında geçmişinden gelen bilgi ve çeşitliliktir.

OGB, sektöründe öncü olabilmek adına kendini devamlı yenileyen bir tutum içindedir. Tüm işlerinde standart işveren taşeron ilişkisini, riskleri paylaşan karşılıklı güven esaslı ortaklığa dönüştürmeyi başarmıştır.

OGB çalışanlarının öncelikli ilkesi dünyamızın doğal dengesine saygıdır. Çevre ve doğa sağlığının korunması esaslı çalışma şeklini benimsemek her OGB çalışanının öncelikli hedefi olmuştur. Buna karşılık OGB, çalışanının sağlık ve güvenliği paranın önündedir sloganını benimser ve uygular.

Entegre yönetim modelimiz, karar ve ilkeleri uygulamada bizim için en etkili araçtır. Biz müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin, ihtiyaç ve beklentilerini, sürekli iletişim içerisinde bulunduğumuz bu sosyal çevre ilkeleri doğrultusunda gelişim ve ilerlemeden ödün vermeden karşılayacağımızı taahhüt ederiz.